Elektryczna stacja ładowania dla twojego biznesu

Elektryczna stacja ładowania dla twojego biznesu

Jeśli jesteś właścicielem dużej firmy, to warto zastanowić się nad inwestycją w elektryczną stację ładowania. Szacuje się, że za kilka lat samochodów elektrycznych będzie co najmniej o połowę więcej niż benzyniaków i diseli. Dlaczego? Powoli przekonujemy się do elektromobilności, która nie tylko przynosi spore korzyści dla naszych funduszy, ale również dba o środowisko naturalne. Sprawdź i dowiedz się z naszego artykułu, jakie są zalety z posiadania elektrycznej stacji ładowania w twojej firmie.

Zalety posiadania elektrycznej stacji ładowania w firmie

Elektryczna stacja ładowania to doskonały pomysł dla dużych przedsiębiorstw. Mimo wszystko nie chodzi tutaj głównie tylko o aspekt środowiskowym, czyli zmniejszanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Liczą się szczególnie pozostałe korzyści, umożliwiające właścicielom firm na dodatkową minimalizację kosztów.

Po pierwsze korzystanie z samochodów elektrycznych, przynosi zyski w postaci 30%, które firma musiałaby przeznaczyć na użytkowanie samochodów spalinowych. W dodatku serwis aut elektrycznych jest bardziej opłacalny. Odejmuje się tutaj koszty wymiany oleju, czy klocków hamulcowych. To naprawdę dobra inwestycja, jeśli chcemy zaoszczędzić firmowe pieniądze.

Warunki, które trzeba spełnić przy montażu stacji ładowania

W przypadku wyrażenia chęci posiadania takich urządzeń w firmie powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim należy zgłosić się do odpowiedniego organu władzy o zamiarze wybudowania takiej stacji. Na początku warto dostarczyć dokument w formie pisemnej o posiadaniu prawa do zarządzania nieruchomością na cele budowlane.
Następnie po zamontowaniu stacji ładowania, samochód elektryczny powinien przejść dokładną kontrolę techniczną. Badania te przeprowadza inspektor Urzędu Transportu Drogowego. Dlatego też należy złożyć pisemny wniosek do UTD. Formularz możemy w łatwy sposób pobrać na stronie internetowej instytucji.
Musimy również pamiętać o odpowiednim oznaczeniu takiej stacji ładowania. Przeważnie za to zadanie odpowiada producent, jednak właściciel firmy, powinien znać podstawowe oznaczenia stacji.

Zapamiętaj: Jeśli oszczędność dla waszego przedsiębiorstwa jest istotnym elementem polityki firmy, to stacje ładowania dla samochodów elektrycznych są doskonałym pomysłem.

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione przez firmę Wolf Energy są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).
Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

NAPISZ KOMENTARZ

Your email address will not be published. Required fields are marked *